برای زن فردا...کردیا

 
آتن _ مسکو/ کارگردان.بازیگران
نویسنده : الهام پاوه نژاد - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧
 

کنسول یونان، از گروه نمایشی «آتن مسکو» برای اجرا در این کشور دعوت کرد.

به گزارش بخش تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ایسمینی پاناگومولو (ismini panagoumolo) - کنسول سفارت یونان ، بعد از دیدن نمایش «آتن مسکو» به کارگردانی کتایون فیض‌مرندی، از این گروه نمایشی برای اجرا در کشور یونان دعوت کرد.

او که از قبل با قصه این نمایش آشنا و اجراهای دیگری از این کار را در یونان دیده بود، اجرای گروه را متفاوت دانست و از کار کردن در ارتباط با موضوع زنان استقبال کرد.

کنستانتین پاسالیس -رایزن فرهنگی یونان نیز که خود دانش‌آموخته تئاتر است ، بعد از دیدن این کار با تشویق گروه نمایشی برای اجرای موفقی که داشتند،عنوان کرد: فضای نمایش کاملا باورپذیر و کار با تحلیل درستی اجرا شده بود.

او نیز که پیش از این ، اجراهای سولاکیدوس و دیگر کارگردانان یونانی را از این نمایش دیده بود، با اشاره به اجرای این گروه ایرانی از متن‌« آتن مسکو» ، یادآور شد: نمایش نه فضایی کاملا غمگین و نه فضایی سرشار از شادی داشت ، بلکه ترکیبی از هر دو فضا را برای تماشاگر تداعی می‌کرد و اجرایی متفاوت با کارهایی بود که پیش از این از این متن دیده بودم.

به گزارش ایسنا، نمایش «آتن مسکو» نوشته اودوتیموز سولاکیدوس و کارگردانی کتایون فیض‌مرندی با بازی الهام پاوه‌نژاد، الهام کردا و رویا میرعلمی ، تا پنجم آذر ماه ساعت 17:30 در تالار اصلی مولوی اجرا می‌شود.


 
 
اجرا.برق. باران.امید.
نویسنده : الهام پاوه نژاد - ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٧
 

امشب تصمیم داشتم بیام و مطلبی درباره ی اجرای امشب و تجربه ی عجیب و غریبی که بعد 17 سال کار تاتر بر صحنه داشتم بنویسم، اما بعد از ماندن در ترافیکی که عجیب تر از شیوه ی اجرای ما بود و  حدود یک ساعت و نیم   مدام با دنده ی یک رانندگی کردن و شنیدن آهنگ های پارازیت دار و مدام عذر خواهی گوینده ی رادیو پیام بابت اشکال در سیستم پخش سی دی که بدون اغراق خود من که مدام در حال گوش دادن به رادیو پیامم و دست کم روزی یک بار باهاش مواجه هستم و معلوم هم نیست کی قراره این پخش سی دی رادیوی سراسری پیام تعویض یا درست بشه ! ،واقعا تمام شوق نوشتن یا بهتر بگم تمام انرژی اعتراضیم به یاس فلسفی تبدیل شد .

 دیدم تمام خیابان های اصلی و اتوبان های شهرم بعد از اولین باران زیبا و خواستنی پائیزی تبدیل به مسیر سیلاب شده و هم شهری ها  کنار خیابان ویلان مانده اند و تازه مسئول محترم ترافیک در اخبار زنده از راننده ها گله مند که چرا انقدر ماشین بیرون می آورن ومن با خودم فکر کردم که ماشین می آرن و انقدر  مسافر هست اگر همه می خواستن از سیستم حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنند چی می شد ؟!

وقتی مشکل مضحک پخش سی دی برای nامین  بار در شبکه سراسری رادیو پیام  اتفاق افتاد ...با خودم فکر کردم پس رفتن برق درست در نبض صحنه و نبودن حتی یک چراغ  قوه برای روشن شدن صحنه و در نهایت اجرا کردن در نور روشن صفحات موبایل ! خیلی اتفاق عجیبی نیست و باز هم می توان بخشید ! و نپرسید که چرا ؟؟

چرا که ما مردم پر مهری هستیم. چرا که تماشاگران امشب صبوری شان کمتر از مسافران در راه مانده نبود. چرا که بازیگران امشب انرژی شان کمتر از رانندگان خسته و پا به کلاج و ترمز نبود.

چرا که ما هنوز امیدواریم.

امیدواریم در وسط هیچ اجرایی برقی نرود یا اگر برود سیستم فنی سالن های ما انقدر تجهیز باشد که خللی در اجرا پیش نیاورد.

امیدواریم باز باران ببارد و ما در خیابان نمانیم و حتی از رانندگی با خستگی زیر باران لذت ببریم.

امیدواریم همچنان با عشق و دل سوزی با هم زندگی کنیم.

شاید...


 
 
آتن _ مسکو
نویسنده : الهام پاوه نژاد - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ آبان ۱۳۸٧
 

اجرای نمایش آتن - مسکو

نویسنده : ادو کیموز سولاکیدیس

مترجم : سکینه عرب نژاد

طراح و کارگردان : کتایون فیض مرندی

بازیگران :

الهام پاوه نژاد

رویا میر علمی

الهام کردا

تالار مولوی.سالن اصلی. ساعت هفده و سی دقیقه

از پنجم آبان  الی پنجم آذر ماه