"دشمن قوی"

عزیزش همیشه می گفت : باید قوی بود.آدم دشمنش هم باید قوی باشه که ارزش مبارزه رو داشته باشه."

 او باور کرده بود که خیلی محکم شده.

باور کرده بود که ریشه هاش در زمین چنان تنیده که هیچ طوفانی تکانش نمی ده.

باور کرده بود انقدر سبز شده که وقت شکوفاییشه.

اما...

طوفان رسید.درست در زمانی که منتظرش نبود. درست در وقتی که هیچ قیمی کنارش بسته نشده بود. درست وقتی که نهال کوچک پایین پاش جوانه زده بود.

نمی دانست به کدام سو رود.

دید که هنوز چقدر ضعیفه.دید که هنوز چقدر می ترسه. دید که هنوز چقدر محتاجه.دید که چقدر شکننده بوده و نمی دانست.شاخه هایش در هوا در جستجوی گرفتن ساقه ایی محکم ، به کمک ، بال بال می زد..

طوفان گذشته ولی  آسمان ابری است.

 او دیگه هیچ چیز نیست.. سبز نیست ..گیاهی با ریشه های معلق در هوا..بدون باور ..بدون احساس..بدون ایمان..بدون امید..و تحقیر شده و شرمگین از رویت عریانی وجودش..

موجود  ضعیف بدون غرور لایق هیچ مهر و عشقی نیست..لایق هیچ آب و آفتابی نیست..باید باد او را ببرد تا دست کم در جایش نهال محکم تری به روید..

اگر به روید..

/ 8 نظر / 10 بازدید
تلنگری بر روح

سلام .... منم مثل بقیه مردم یکی از طرفداراتونم .... خوشحال شدم که وبلاگتون رو دیدم .... خوشحالتر میشم پیش ما هم بیاید . یاعلی [گل]

تلنگری بر روح

الهی نمیخواهم دگر سنگ محک را نشانم ده رفیق بی کلک را بساط شک و تردیدم را تو بر کن شکستنم حرمت نان و نمک را....

ارتش سایه ها

خانوم پاوه نژاد باور کنید بدون امید خیلی دوام نمیاریم چرا اینقدر غمگین درختان سبز با طوفانهای سهمگین تر هم از جا کنده نشدند گیریم ما هنوز درخت نبودیم ریشه که داریم ریشه ای به بلندای کوه دماوند به قدمت تاریخ کردستان به گرمای کویر با انرژی بسیار ما هنوز هستیم...همه با هم غیر از این است؟

عادل

امید آخرین جزئییه که از بدن یک موجود خارج میشه ... ناامیدیهایمان را برای خودمان نگه داریم و امیدهایمان را با یکدیگر شریک شویم.

عماد

با دونستن اینکه ممکنه بادها مارو از جا بکنن مشکلمون حل نمیشه چون تنها راهمون ایستادن جلوی اونهاست... ممکنه درختهای سبز زیادی از بین برن اما سبز بودن نه

تصویر زیبایی بود و من با این تصویر موافقم

رشن

می روید و دوباره سبز میشود. و آنچنان تنومند که بی هیچ قیمی مقاومت می کند در برابر هر چه توفان... خدا کند...

فکر میکنی قویست......