اجرا.برق. باران.امید.

امشب تصمیم داشتم بیام و مطلبی درباره ی اجرای امشب و تجربه ی عجیب و غریبی که بعد 17 سال کار تاتر بر صحنه داشتم بنویسم، اما بعد از ماندن در ترافیکی که عجیب تر از شیوه ی اجرای ما بود و  حدود یک ساعت و نیم   مدام با دنده ی یک رانندگی کردن و شنیدن آهنگ های پارازیت دار و مدام عذر خواهی گوینده ی رادیو پیام بابت اشکال در سیستم پخش سی دی که بدون اغراق خود من که مدام در حال گوش دادن به رادیو پیامم و دست کم روزی یک بار باهاش مواجه هستم و معلوم هم نیست کی قراره این پخش سی دی رادیوی سراسری پیام تعویض یا درست بشه ! ،واقعا تمام شوق نوشتن یا بهتر بگم تمام انرژی اعتراضیم به یاس فلسفی تبدیل شد .

 دیدم تمام خیابان های اصلی و اتوبان های شهرم بعد از اولین باران زیبا و خواستنی پائیزی تبدیل به مسیر سیلاب شده و هم شهری ها  کنار خیابان ویلان مانده اند و تازه مسئول محترم ترافیک در اخبار زنده از راننده ها گله مند که چرا انقدر ماشین بیرون می آورن ومن با خودم فکر کردم که ماشین می آرن و انقدر  مسافر هست اگر همه می خواستن از سیستم حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنند چی می شد ؟!

وقتی مشکل مضحک پخش سی دی برای nامین  بار در شبکه سراسری رادیو پیام  اتفاق افتاد ...با خودم فکر کردم پس رفتن برق درست در نبض صحنه و نبودن حتی یک چراغ  قوه برای روشن شدن صحنه و در نهایت اجرا کردن در نور روشن صفحات موبایل ! خیلی اتفاق عجیبی نیست و باز هم می توان بخشید ! و نپرسید که چرا ؟؟

چرا که ما مردم پر مهری هستیم. چرا که تماشاگران امشب صبوری شان کمتر از مسافران در راه مانده نبود. چرا که بازیگران امشب انرژی شان کمتر از رانندگان خسته و پا به کلاج و ترمز نبود.

چرا که ما هنوز امیدواریم.

امیدواریم در وسط هیچ اجرایی برقی نرود یا اگر برود سیستم فنی سالن های ما انقدر تجهیز باشد که خللی در اجرا پیش نیاورد.

امیدواریم باز باران ببارد و ما در خیابان نمانیم و حتی از رانندگی با خستگی زیر باران لذت ببریم.

امیدواریم همچنان با عشق و دل سوزی با هم زندگی کنیم.

شاید...

/ 7 نظر / 13 بازدید
کامران فاضلی

خانم پاوه نژاد سلام. من اجرای خوب شما رو دیدم و میخواستم بهتون تبریم بگم. خیلی کار خوب و شیرینی شده. بازی شما و دیگر بازیگران هم عالی و زیباست.

شیرین بابازاده

سلام و تبریک به خاطر کار جدیدتون. البته من هنوز نرسیدم اجرای شما رو ببینم اما چند تا از دوستان تئاتریم خیلی از نمایش شما تعریف می کنن. من همیشه بازی شما رو دوست دارم. چه تئاتر باشه و چه تصویر. حتماَ این هفته برای دیدنتون میام. با ارزوی موفقیت های بیشتر.

فرنوش حبیب نژاد

عالی بود اجرا ... من شما را همیشه روی صحنه تئاتر دوست دارم نه جلوی دوربین تلویزیون.

مهدی( وبلاگ ترانه علیدوستی)

خانم پاوه نژاد عزیز از اینکه با وبلاگ شما آشنا شدم بسیارخوشحالم لینک تان را در وبلاگ هفت ونیم دیدم امیدوارم همیشه موفق باشید و در کار اجرای جدیدتان هم سلامت و درست با آرزوی موفقیت بیننده ی قدیمی سریال همسران که به خانه ی قشنگ سبز ختم شد

نیما قاسمی

عقل زودرس زنانه: به بهانه ی نمایش آتن- مسکو - نیما قاسمی http://www.meydaan.net/Showarticle.aspx?arid=702

سهند خانوم

خوشحالم که خیلی اتفاقی اینجا رو پیدا کردم ...

نیما قاسمی

معذرت می خوام اما انگار نشونی وبسایت میدان عوض شده. نشونی اصطلاح شده ی مطلب من در مورد نمایش آتن- مسکو هست: http://www.meydaan.org/Showarticle.aspx?arid=702 ضمناً من پنجشنبه شبی که گذشت برای بار دوم به دیدن نمایش اومدم. گاهی نگران بودم که مبادا بعضی جزئیات مهم رو جا بیاندازید... مشکله بازی کردن ها...